Újabb magyar szakmai szerveződés a hamisítás ellen
A műhamisításnak mindig kedvelt területe volt a képzőművészeti alkotások másolása vagy más módon való hamisítása. A hamisítványok beazonosítása nem egyszerű feladat, bár a vásárlók számára kulcsfontosságú, hogy a pénzükért annak megfelelő értékű alkotáshoz jussanak.
Ugyan a magyar piacon - szakértői vélemények szerint - nem kiemelkedően sok a hamisítvány, de azok könnyebben eladhatók a kevésbé rendezett viszonyok miatt.
A Magyar Nemzeti Galériában és a Szépművészeti Múzeumban az utóbbi években megszűnt a hivatalos műbírálat, így a kétkedő vásárlóknak jelenleg művészettörténészeket, galériásokat kell végigkérdezniük. A Kieselbach Tamás, Einspach Gábor és Molnos Péter részvételével működő, frissen alapított Első Magyar Festmény- és Műtárgyszakértő Iroda ezektől annyiban különbözik, hogy közjegyző által hitelesített szakvéleményt bocsátanak ki. Mivel azonban szakvéleményt is hamisítanak, ezért vásárlásnál az iroda nyilatkozik arról is, hogy a szakvélemény az adott munkához készült-e, vagy egyáltalán kibocsátottak-e ilyet. A bírálat ára 50-100 ezer forinttól indul, a végösszeget az esetleges laborvizsgálatok, vagy további szakértők bevonásának szükségessége határozzák meg.
Első Magyar Festmény- és Műtárgyszakértő Iroda
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.