A mumust mindenki szereti
Ritkán alakítunk „én-blogot” az E.SZER.INT-ből, én most épp erre készülök – bocs! A poszt apropóját egy teljesen ártatlan – bár igen fontos – hír adja: Újjáalakult a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület, és hamisítás elleni stratégiát készít őszre.
Mi lesz a fájlcserélőkkel Magyarországon? A tervek szerint őszre elkészül egy olyan hamisítás elleni cselekvési program, amelynek hangsúlyos része lesz az internetes kalózkodás elleni fellépés.
„Elsősorban a zeneszerzők és az írók körében van határozott támogatottsága a kulturális átalánydíjnak, melyet – hasonlóan az üres adathordozókhoz – az internetszolgáltatás árába lehetne beépíteni. Ennek előnye az egyszerűségében lenne, és gyors megoldást jelentene a kultúra finanszírozásában. Ugyanakkor ez a konstrukció számos stratégiai szintű problémát felvet. Egyrészt az implementálása nem lenne triviális, ahogy a bevételek felosztása sem, másrészt nem kívánt gazdasági következményként a piaci megoldások ellen dolgozhatna” – magyarázta Tóth. Az Artisjus, amíg lehet, a piaci megoldásokban bízik, de állami ösztönzés, segítség nélkül a szereplők önállóan valószínűleg nem tudják kezelni a problémát.
Őszre elkészül a magyar fájlcseretörvény – Az internetelőfizetés árába építenének be kulturális átalánydíjat az üres adathordozókhoz hasonlóan.
Ismét nem a sznobizmus témaköréről írok, mert ezúttal az ostobaság és pofátlanság sokkal jobban fel tudott húzni.
Az Artisjus és az internet – Az internetre is tennének hologramos matricát
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Merras · http://miyazakijun.hu 2011.03.30. 22:47:53
gh14 2011.03.31. 10:39:40
Lássuk be a fogyasztók körében az Artisjus nem örved valami nagy népszerűségnek. És ezt nem varnám az újságírók számlájára, hanem sokkal inkább a szimpatikusnak nem nevezhető akcióik rovására (pl. a botrányos fellépések a különböző fesztiválokon).
tothpb 2011.03.31. 22:46:37
Csak ezt akkor a Népszabadság újságírója - a címlapon - tévedésből ránk, az Artisjusra húzta. Helyreigazítás persze történt, de a tévedést sok sajtóorgánum átvette, és így sokakba beitta magát.
44 2011.04.06. 20:58:23
Tévedés. Az emberek túlnyomó része már eleve rendelkezik információkkal a világról.
Az Artisjus azért van erősen kitéve az ilyen félreértéseknek, mert az emberek eleve rühellik, és nem értik, hogy miért kell a CD árának többszörösét kitevő jogdíjat fizetni.
Nagyon hasonló félreértések lehetnek a benzinárral kapcsolatban is, meg a kenyér árával, azokra is mindenki rögtön ugrik, ha valahol előkerül. Aztán az államtitkár visszakozhat, hogy ő nem azt mondta, hogy megszorítás, csak alkalmazkodni kell a nemzetközi árakhoz, stb.
Ha az Artisjusnak jobb lenne a kommunikációja, esetleg kisebbek a jogdíjai, akkor nyilván ez az eset így nem történt volna meg.
vigosz 2011.04.11. 09:58:03
Miért nem tud, akar, éri meg az Apple-nek magyar iTunes Music Store-t lértehozni? Nincs véletlenül összefüggés a magyar szerzői jogi szabályozással, a közös jogkezelés gyakorlatával?
Vajon mi a véleménye az amerikai filmjogok tulajdonosainak a hazai közös jogkezelők működéséről, az azok által beszedett díjak elosztásáról?
ON
vigosz 2011.04.11. 10:00:14
tothpb 2011.04.12. 18:42:12
Ami az amerikai filmjogosultakat illeti - gondolom, nekik csak egy jogkezelőről, a filmjogokat kezelő Filmjusról lehet véleményük. Nem hiszem, hogy a többi magyarországi jogkezelővel kapcsolatban bármilyen kérdésük, fenntartásuk lenne - ezért túlzó az általánosítás a kérdésben. Erről egyébként érdemes az érintetteket megkérdezni, nem hiszem, hogy titkos lenne.